HASTANE REHBERİNİZ

HALKLA İLİŞKİLER

Hastalarımızın görüşlerini ve sorunlarını dinleyip çözümler üreten bölümümüzdür. Hasta İlişkileri bölümümüz, tüm bildirimleri değerlendirerek hizmet ve bakım kalitesini artırmak için yöntemler geliştirmektedir.

Hastalarımızdan gelen tüm bildirimler mutlaka sonuca bağlanır ve bildirimi yapan hasta/hasta yakınlarına konu ile ilgili geridönüş yapılır.

Tüm teşekkür ve olumlu bildirimler ismini belirttiğiniz herkesle ve ilgili yöneticileriyle paylaşılır.

Her türlü şikayet yada olumsuz bildirimlerinizi Hasta İlişkileri bölümümüze iletebilir ve kendilerinden belirttiğiniz durum ile ilgili çözüme yönelik geridönüş bekleyebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinizi paylaşmak için [email protected] adresine e-mail gönderebilir, posta adresimize mektup gönderebilir, hastanemizde ki bekleme noktalarında bulunan anket formlarını doldurabilir, ilgililerle yüzyüze görüşme talep edebilir, ya da telefon yoluyla Hasta İlişkileri personelimiz ile görüşme yapabilirsiniz. Hasta İlişkileri Bölümü'müze 0 242 226 03 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

ZİYARET VE ZİYARETÇİ KURALLARI

 1. Hastanız bizim misafirimiz olup hastanemizde ziyaretçilerini kabul etmek için değil tedavi olmak için yatmaktadır. Bu nedenle aşağıda belirtilen kurallara uymanız bizim için değil hastanız için önem taşımaktadır:
 2. Hastanenin yoğun bakım ünitesinin kendi oluşturduğu ziyaret politikası vardır. Buna uyulması zorunludur. Genel Yoğun Bakım Ünitesi Ziyaret Saatleri 12:00-13:00 saatleri arasındadır.
 3. Hasta ziyareti bir defada iki kişi ile sınırlı olup, bu hastanın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.
 4. Tüm hastalarımızın yanında sadece bir kişi refakatçi kalabilir. Ziyaret Saatleri Her Gün 12:00-14:00 ve 20:00-22:00 arasındadır. Hasta odalarında, refakatçi dahil olmak üzere aynı anda 3 kişi bulunması konusunda hemşire ve güvenlik görevlilerine yardımcı olacağınıza inanıyoruz.
 5. Hastaya dışarıdan yiyecek içecek getirilmesi sakıncalıdır.
 6. Hasta ziyaretine küçük çocukların getirilmesi hasta ve çocukların sağlığı açısından uygun olmadığı için yasaktır.
 7. Hastanın sağlığı açısından ziyarete temiz giysilerle gelinmesi önemlidir.
 8. Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanamaz. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır.
 9. Ziyarete gelirken hastaya kitap, dergi, gazete, hijyenik bakım ürünleri (kolonya, kağıt peçete, kağıt havlu), çocuklara zararsız oyuncaklar dışında hediye getirilmemesine özen gösterilmesi rica olunur.

GÜVENLİK

Güvenliğiniz için hastanemiz içinde ve dışında 24 saat güvenlik görevlisi bulundurulmaktadır. Ayrıca hastane içini tamamen görüntüleyebilecek kapasite ve sayıda güvenlik kamerası bulunmaktadır. Güvenlik görevlilerimiz, hastane içine sokulan tüm paketlerin kontrol etmek, yönetimin kararı doğrultusunda hastane içinde kimlik kontrolü yapmakla yükümlüdür. Hastane içinde güvenliğimiz olmasına rağmen sizlerden; Kişisel eşya, değerli evrak ve belgelerinizi sahipsiz bırakmamanızı önemle rica ederiz. Güvenlik görevlilerimize hastane içinde bulunan belirli noktalardan(Giriş, Acil vs.) ulaşabilirsiniz.

OTOPARK HİZMETİ

Hastanemizin Acil kapısına 20 m uzaklıkta açık otoparkı bulunmaktadır. Dilerseniz hastane önünde "Valet Parking" hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Otopark ile herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Güvenlik görevlilerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İBADET

Hastanemizin -1. katında dini vecibelerinizi yerine getirebileceğiniz mescidimiz bulunmaktadır. Mescidimizde dini vecibelerinizi yerine getirirken yardımcı olabilecek tesbih, baş örtüsü vb. malzemeleri bulabilirsiniz.

KABLOSUZ İNTERNET

Hastanemizde kablosuz(wireless) internet hizmeti sunulmaktadır. İnternet hizmetinden yararlanmak istemeniz durumunda hasta danışmanlarımızı bilgilendirmeniz yeterli olacaktır

YİYECEK VE İÇECEK HİZMETLERİ

Hastanemiz yiyecek-içecek hizmetleri, yatan hasta/refakatçi yemekleri ve giriş katı kafeteryamızda verilmektedir.

Yatan Hasta Yemek Servisi

Yemek servisi hasta odalarına kat garsonları tarafından yapılmaktadır. Diyet uzmanınız, beslenmeniz ve yemek ile ilgili sorunlarınızda en yakın danışmanınızdır. Hasta diyetleri, doktor ve diyetisyenlerimiz tarafından önerilen menüler üzerinden kişinin hastalık durumu ve kişisel tercihlerine göre hazırlanır. Dışarıdan yemek getirilmesi kesinlikle yasaktır. Refakatçiler için de yemek servisimiz bulunmaktadır.

Kafeterya Hizmetleri

Giriş katında bulunan kafeteryamızda pastane ürünleri, hazır ürünler(bisküvi, kek, çikolata vb.), tost vb. yiyecekler yanında çay, kahve çeşitleri, asitli içecekler, ayran, süt, meyve suları servis edilmektedir.

REFAKATÇİ KURALLARI

 • Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdır, ihlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.
 • Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdır.
 • Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutmalıdır. Hastane malına zarar veren refakatçi / ziyaretçi, zararı karşılamakla sorumludur.
 • Sizlere huzurlu bir ortam sağlanabilmesi için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonları başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizit saatlerinde ve saat 22.00 den sonra kapatılması gerekmektedir.
 • Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastalarını hastane dışına çıkarmamalı veya yatağını değiştirmemelidir.
 • Refakatçiler hasta odalarında yüksek sesle konuşmamalı, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemelidirler.
 • Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilmelidir.
 • Hastalar İle İlgili herhangi bir sorun olduğu zaman, refakatçilerin hemşireye haber vermeleri gerekmektedir.