CHECK-UP NEDEN GEREKLİDİR?

Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha zor yapılmakta, hem de daha fazla masraf gerektirmektedir. Bu arada kişinin sağlığı bozulduğundan daha fazla ızdırap çekmekte, iş ve sorumluluklarından uzak kalmaktadır. İşte bu nedenle, hiç şikayeti olmasa da her insan belirli periyotlarla (yılda bir kez) doktora başvurarak genel bir sağlık kontrolünden geçmesi önem taşımaktadır.

Özel Uncalı Meydan Hastanesi Check-Up Programının Özellikleri Nelerdir?

Hastanemizde yapılan Check-Up programı tamamen uluslararası standartlara uygun olarak planlanmıştır. Kişinin yaşı ve cinsiyeti dikkate alınarak “kişisel özelliklerine ve yaş dönemine uygun parametreler programa dahil edilmiştir, yani kişiye özeldir. Zira heryaş ve cinsiyete uygulanan standart bir Check-Up programı ihtiyaca cevap vermekten uzak kalır. Örneğin 59 yaşındaki bir hanımefendiye mutlaka mamografi yapılmalı iken, 25 yaşındaki bir bayana meme USG daha uygundur. 55 yaşındaki bir beyefendiye mutlaka prostat tetkikleri eklnemelidir vb. Check-Up yaptırmak önemlidir. Çünkü; erken ve doğru tanının konması hem yaşam süresinin uzatılması hem de yaşam kalitesinin korunması açısından büyük önem taşır.

Check-Up ile Hangi Hastalıklar Tespit Edilebilir?

Check-Up programında Şeker Hastalığı, Kalp, Karaciğer, Böbrek ve Akciğer Hastalıkları, Prostat, Meme Hastalıkları, Rahim Hastalıkları, Bazı Tümöral Hastalıklar ve Hipertansiyon vb. hastalıklar açısından temel testler yapılır. Bu testlerin neticesinde bazı şüpheli sonuçların ortaya çıkması durumunda hekim Check-Up kapsamı dışında da ilave tetkikler isteyebilmektedir. Ayrıca Check-Up sonrasında gelişen herhangi bir şikayetinizde de mutlaka hekiminize danışmayı ihmal etmeyiniz.