GÖZ HASTALIKLARI

Meydan-Hastanesi-göz-hastalıklarıGöz bölümümüz ekip ve alt yapı olarak dünyadaki tıbbi gelişmeleri yakından izleyerek uygulama imkanına sahiptir.

Çocuklarda Göz Muayenesi

Doğumdan itibaren bebeklerin ve süt çocuklarının gözlerinde kızarıklık ,çapaklanma,şaşılık,göz kapağında düşüklük,göz bebeğinde olağan dışı pırıltı ve beyazlık olması durumunda vakit kaybetmeden göz doktoruna muayene ettirilmelidir. Doğuştan göz yaşı kanalı darlık ve tıkanıklıkları çocuk 6 aylık olana dek ameliyatsız göz damlası ve masaj ile tedavi edilebilir.

Genç Erişkinde Göz Muayenesi

Her türlü baş ağrısı ve gözleri kısarak bakma sık sık arpacık çıkartma kapak kenarı kepeklenmesi görme bozukluğuna işaret eder. Hastahanemizde her türlü gözlük muayenesi kontakt lens muayenesi ve ameliyatla tedavi (Eximer Laser) Konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

Gözde Yaralanma, Yabancı Cisim Kaçması ve İltihaplanma

Beklemeden göz doktoruna muayene olunmalıdır. Göze kaçan cismi kendiniz çıkartmaya çalışmayınız .Göz doktoru önerisi olmadan göz damlası kullanmayınız.Yanlış ilaç kullanmak ve göze kaçan cismi çıkartmaya çalışmak göz kaybına yol açabilir.

Kırk Yaş Üzeri Göz Muayenesi

Göz hekimi başka bir şey önermemişse her yıl muayene olunmalıdır .Uzak ve yakın görme muayenesi,göz tansiyonu ölçümü katarakt ve göz dibi muayene yapılarak koruyucu önlemler alınır varsa kuruluk ve kaşınma ayrıca göz bebeği üzerine yürüyen etlerin(halk arasında kuş kanadı tıp dilinde terigium) tedavisi yapılır.

Göz Tansiyonu

Gözün iç basıncının yükselmesidir.Geç kalınmış tedavisiz vakalar körlük sebebidir.İlaçla ameliyatsız tedavi mümkündür.göz tansiyonu ilaçları devamlı kullanılmalıdır.

Katarakt

Göz merceğinin kesifleşmesidir 50 yaş üstünde her insanda değişik derecelerde vardır.olgunlaşınca tedavi cerrahi Lazer(FAKO) ile yapılır.

İç Arpacık ve Şalazion

Tedavisiz yada geç kalınmış iç arpacıklar göz kapağında kist lesirler ameliyatla temizlenip çıkartılmaları gerekir

Pterigium (Halk Dili Kuş Kanadı)

Göz bebeğinin üzerine yürüyen etler ameliyatla tamamen temizlenip doku nakli (greftleme) ile tekrarlamayacak şekilde tedavi edilmektedir.

Şeker Hastalığı ve Yüksek Tansiyonda Göz Dibi Muayenesi

Göz damarlarında kanama ve retinada bozukluklar yapar kalıcı görme bozuklukları oluşur.Hekim başka bir şey önermezse göz dibi muayenesi her yıl tekrarlanmalıdır.

FOTO GALERİ
Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları
Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları
Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları Meydan Hastanesi Göz Hastalıkları